FAQ

1. Jakie są zasady korzystania z tego Portalu?


Zobacz nasz Regulamin.

2. Jakie dane zbiera o mnie ten Portal?


3. Naruszono moje prawa na Portalu. Co mam zrobić?


Skorzystaj z odpowiedniego formularza w dziale Naruszenia

4. Czy Korzystanie z serwisu MojSeansik.pl jest Darmowe ?


Przeglądanie/korzystanie ze strony jak i rejestracja jest całkowicie darmowa, jednak użytkownik ma możliwość wykupienia konta VIP by unikać wyświetlania reklam i polepszyć jakość oglądania video.

5. Czy jak opatrzę chronione prawem autorskim Materiały notką, że pliki są zamieszczone tylko na próbę, w celach edukacyjnych, należy skasować w ciągu 24h, to nie naruszam prawa?


Nie!

Tylko posiadanie odpowiedniej licencji lub majątkowych praw autorskich upoważnia do rozpowszechniania plików w Internecie. Wyjątkiem jest tzw. dozwolony użytek osobisty, który dotyczy wszelkich multimediów (filmy, obrazy, muzyka), ale już nie programów komputerowych, w stosunku do których polski ustawodawca wyłączył zastosowanie użytku osobistego.

Art. 23. Prawa autorskiego Bez zezwolenia twórcy wolno nieodpłatnie korzystać z już rozpowszechnionego utworu w zakresie własnego użytku osobistego. Przepis ten nie upoważnia do budowania według cudzego utworu architektonicznego i architektoniczno-urbanistycznego oraz do korzystania z elektronicznych baz danych spełniających cechy utworu, chyba że dotyczy to własnego użytku naukowego niezwiązanego z celem zarobkowym.

Zakres własnego użytku osobistego obejmuje korzystanie z pojedynczych egzemplarzy utworów przez krąg osób pozostających w związku osobistym, w szczególności pokrewieństwa, powinowactwa lub stosunku towarzyskiego.

(Zgodnie natomiast z Art. 77. do programów komputerowych nie stosuje się przepisów art. 23)

6. Czy jak naruszyłem prawo a używam w Portalu Nicka (pseudonimu) i nie podałem prawdziwych danych, to policja może mnie wytropić?


Tak. Dla bezpieczeństwa zbieramy dane o IP użytkowników. Zgodnie z prawem, na żądanie organów ścigania, mamy obowiązek dane te udostępnić. Podobnie również osoba domagająca się odszkodowania i wytaczająca powództwo cywilne z tytułu naruszenia jej praw, może wnieść do sądu, by ten zażądał tych danych od Administratora na potrzeby procesu cywilnego. Danych mogą żądać też organy administracji, np. urzędy skarbowe.

7. Czy administrator ma prawo podawać moje dane organom ścigania, w razie naruszenia?


Tak.

8. Co mi grozi za naruszenie prawa autorskiego?


Grożą za to zarówno sankcje karne (np. kara pozbawienia wolności), jak i cywilne (np. odszkodowanie).

9. Czy Administrator odpowiada za naruszenia prawa na jego Portalu?


Jeżeli spełni pewne przesłanki, to nie.

Administrator nie ponosi odpowiedzialności za przechowywane dane jeżeli nie wie o bezprawnym charakterze danych lub związanej z nimi działalności, a w razie otrzymania urzędowego zawiadomienia lub uzyskania wiarygodnej wiadomości o bezprawnym charakterze danych lub związanej z nimi działalności niezwłocznie uniemożliwi dostęp do tych danych.

Podstawa prawna: art. 14 ustawy oświadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r.

10. Jeżeli Administrator nie odpowiada za naruszenia prawa w Portalu, to kto odpowiada i kogo mam pozwać za naruszenie moich praw?


Odpowiada bezpośrednio naruszyciel – osoba, która wstawiła Komantarz / Posta z Materiałami naruszającymi prawo. Przy dochodzeniu roszczeń cywilnych, Administrator na żądanie sądu przekaże wszelkie dane umożliwiające identyfikację naruszyciela.

11. Czy brak informacji "copyright" lub "wszelkie prawa zastrzeżone" na stronie oznacza przyzwolenie kopiowania z niej treści?


Nie!
Zgodnie z ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 r., każdy utwór (zgodnie z definicją utworu podaną w ustawie) podlega ochronie prawa autorskiego. Oznacza to, że nie można go kopiować bez zgody autora. Informacje typu "copyright" lub "wszelkie prawa zastrzeżone" mogą, ale nie muszą być umieszczone przy naszym utworze, gdyż nie jest to w polskim prawie wymagane. W myśl ustawy utwór bez powyższych dopisków jest tak samo chroniony i zabrania się jego kopiowania jeśli nie uzyskało się zgody autora.

12. Czy posiadając stronę na zagranicznym serwerze podlegam pod prawo tego kraju czy prawo polskie?


Jeśli mieszkamy w Polsce to zazwyczaj będzie obowiązywać nas Polskie Prawo. Dlatego też nie ma znaczenia w jakim kraju umieszczony jest nasz serwer.

13. Czy Serwis MojSeansik.pl hostuje wszelkie materiały na serwerach wewnętrznych ?


Nie!
Serwis MojSeansik.pl Korzysta tylko i wyłącznie z serwerów zewnętrznych, nie utrzymuje żadnych materiałów.

Kontakt

W razie jakichkolwiek pytan prosimy o kontakt z Administracja.


  • Tel: Wkrótce
  • Email: kontakt@mojseansik.pl


  • Zespól MojSeansik.pl